To nejlepší z Madridu s návštěvou Toleda – poznávací zájezd

14. 5. 2019

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madridu. Zhlédnete královský palác a proslulé galerie, zastavíte se ve slavné tržnici San Miguel i u stejně slavné sochy Dona Quijota. Nevynecháte býčí arénu a budete obdivovat historické památky úchvatného Toleda. Vychutnejte si s cestovní kanceláří Radynacestu.cz španělskou atmosféru a poznejte Madrid ve skvělém 5 denním poznávacím zájezdu, na který se můžete vydat za 16490 Kč letecky z Prahy v podzimním termínu 17.10. – 21.10.2019. Součástí je ubytování v hotelu Sercotel Togumar se snídaní.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Majestátní komplex Královského paláce
Proslulou krytou tržnici San Miguel
Světoznámá umělecké díla v muzeu Prado
Historicky jedinečné město Toledo

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Naši cestovatelé si prohlíží slavnou ulici Grand Via
Po ubytování půjdeme na večerní procházku do historického centra města.

Přílet v pozdních odpoledních hodinách, ubytování a krátká procházka po centru středověkou čtvrtí směrem k náměstí Plaza Santa Ana, kde se nachází největší koncentrace restaurací, klubů a kaváren v Madridu.

2. DEN – Naši cestovatelé odpočívají v tržnici San Miguel
Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Začneme na Puerta del Sol (socha Medvěda – symbol Madridu) a půjdeme po třídě Calle Mayor na krásné náměstí Plaza Mayor, které je nejdůležitějším madridským náměstím. Kolem řady památek (kostelíků a městských šlechtických sídel – San Isidro el Real, Biskupská kaple, kostel Sv. Františka) dojdeme na Plaza de Orient, kde uvidíme královský palác, královské zahrady Campo de Moro a prohlédneme si katedrálu Almudena.

Dále budeme pokračovat na nejstarší náměstí v Madridu – Plaza de la Villa. Hlavní budova na tomto náměstí Casa de la Villa sloužila už od roku 1696 jako Ayuntamiento de Madrid (městská radnice). Na oběd se zastavíme ve slavné kryté tržnici San Miguel a na „zákusek“ můžeme zajít do slavné cukrárny San Ginés, která servíruje Churros s čokoládou už od roku 1894.

Přes Plaza de España (slavná socha Dona Quijota) půjdeme směrem k Parque de la Montaňa, kde se nachází chrám Templo de Debod v egyptském stylu a kaple Sv. Antonína s Goyovými freskami. Projížďka lanovkou nad parky (6 €).

3. DEN – Most svatého Martina v Toledu
Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některého z muzeí.

Pro zájemce jsme připravili fakultativní výlet, během kterého uvidíte historické město Toledo.

Toledo je úžasné město, kde na relativně malém prostoru můžeme vidět římské, maurské (arabské), židovské a křesťanské památky. Historická jedinečnost Toleda byla deklarována v roce 1986 zápisem na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Město se může pochlubit zachovalými vstupními bránami – „Alcántara“ a „Bisagra“, které připomínají arabskou nadvládu. Těmi projdeme do města, po cestě je možné navštívit mešity „Cristo de la Luz“ (10. stol.) a „las Tornerías“ (11. stol.).

Dále naše kroky povedou ke křesťanské pevnosti Alcázar. Určitě si nenecháme ujít velkolepou gotickou katedrálu – jde o ohromnou stavbu, jejíž délka je 140 a šířka 130 metrů. Tato pětilodní katedrála má 22 bočních kaplí a v jejím nitru se mimo jiné nachází muzeum s obrazy slavných malířů (Goya, El Greco, Velásquez, Tizian a další).

Dále budeme pokračovat kolem radnice a biskupského paláce ke kostelu Santo Tomé se slavným obrazem El Greca. Nevynecháme ani muzeum tohoto slavného malíře. V židovské čtvrti navštívíme synagogy El Tránsito a Santa María la Blanca. Z křesťanských památek stojí určitě za návštěvu klášter San Juan de los Reyes. Prohlídku Toleda ukončíme na mostě Svatého Martina, odkud je krásný výhled na okolní památky.

4. DEN – Naši cestovatelé v areálu muzea Prado
Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Po populární Gran Vía s řadou obchůdků se suvenýry, půjdeme k náměstí Cibeles se známou fontánou a budovou Palacio de Telecomunicaciones, která je současným sídlem radnice.

Při procházce po bulváru Paseo del Prado uvidíme 3 slavné galerie – Prado, Centro de Arte Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza, které skrývají řadu významných děl od autorů jako Goya, Velázquez, Bosch, El Greco, Degas atd. Odpoledne je můžete navštívit (nebo k večeru, kdy jsou opět pro občany EU na dvě hodiny zdarma).

Dojdeme na historické vlakové nádraží Atocha, které je upraveno na tropický skleník. Poté se vydáme do parku Retiro, prvního a největšího parku v Madridu s řadou soch, fontán, paláců i tichých zákoutí.

Pro zájemce přesun k býčí aréně Las Ventas.

Také možnost návštěvy dalších muzeí: Archeologického (zdarma v sobotu odpoledne), Museo de América nebo Muzea voskových figurín.

Možnost prohlídky Stadionu Real Madridu nebo návštěva královské botanické zahrady.

5. DEN
V dopoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Nh Nacional

Madrid, Španělsko
4.9.-7.9.2019 , Snídaně

17 090 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Principe Pio Hotel

Madrid, Španělsko
15.10.-19.10.2019 , Bez stravy

15 149 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,
Hotel na mapě


Catalonia Goya Hotel

Madrid, Španělsko
11.11.-14.11.2019 , Snídaně

11 830 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Mercure Madrid Centro

Madrid, Španělsko
24.11.-26.11.2019 , Snídaně

12 590 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Quatro Puerta Del Sol Hotel

Madrid, Španělsko
4.12.-7.12.2019 , Snídaně

12 231 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě