To nejlepší z Petrohradu s návštěvou Moskvy – poznávací zájezd

21. 5. 2019

Výjimečný poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti dvou ruských metropolí. V Petrohradě se projdete po Něvském prospektu, zhlédnete slavnou Ermitáž i velkolepý chrám Vzkříšení Krista. Nevynecháte moskevský Kreml a užijete si plavbu lodí. Nechte se inspirovat a zažijte s cestovní kanceláří Radynacestu.cz Rusko, na které se nezapomíná! Termín týdenního poznávacího zájezdu je 21.8. – 27.8.2019, cena činí 29590 Kč a součástí je ubytování ve 3* hotelu se snídaní.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Pohádkový chrám Vasilia Blaženého
Symbol ruské moci – Kreml
Plavbu do čarokrásných Petrodvorců
Největší světovou obrazárnu Ermitáž

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Naši cestovatelé korzují po ulici Arbat
Přílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytování. Podvečerní procházka městem a večeře na ulici Arbat, nejrušnějsí ulici v Moskvě.

Po ubytování v Moskvě budeme mít čas zavítat do centra města a společně si dáme typickou ruskou večeři ve čtvrti Arbat. Ulice Arbat patří k nejstarším ulicím v Moskvě a její počátky sahají až do 15. století, kdy vznikla z obchodní cesty z Moskvy směrem na Smolensk. S touto třídou je též spjat ruský básník Alexandr Sergejevič Puškin, který pobýval v domě číslo 53 a má zde své muzeum a památník. Dnes je tato rušná ulice jedním z nejnavštěvovanějších míst města. Najdete tu bezpočet hospůdek, kavárniček a obchodů se suvenýry, všude narazíte na místní umělce, kteří hrají na různé hudební nástroje a malují obrazy.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Vega Izmailovo Hotel and Convention Center****

2. DEN – Průvodce Ondra s našimi cestovateli před Velkým divadlem
Dnes se budeme věnovat Moskvě a jejím nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina, Kreml či chrám Vasila Blaženého.

Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM.

Poté budeme pokračovat v prohlídce v srdci Ruska, Kremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car. Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“, Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja, hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři s ochutnávkou některých ruských specialit, např. ve vyhlášené restauraci Kafe Puškin, nebo k nákupům. V případě zájmu lze absolvovat večerní vyhlídku na město z mrakodrapu Moscow City.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Vega Izmailovo Hotel and Convention Center****

3. DEN – Průvodce Ondra s našimi cestovateli před Treťjakovskou galerií
Dnes nás čeká plavba lodí vč. panoramatu řeky Moskvy a odpoledne návštěva Treťjakovské galerie.

Po snídani se dopravíme centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Zavítáme také do zbrusu nového a ultramoderního parku Zaryadye, kde budeme moct obdivovat panorama Kremlu a centra města z unikátního vysokého mostu, který vede jen do poloviny řeky Moskvy. Poté se vydáme k ohromnému chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy, a jeho původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let. Poté vyrazíme na vyhlídkovou plavbu lodí, během níž uvidíme významné památky tím nejlepším možným způsobem – z hladiny řeky Moskvy.

Odpoledne si zájemci budou moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém lze vidět cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Vega Izmailovo Hotel and Convention Center****

4. DEN – Průvodce Ondra vypráví našim cestovatelům historii chrámu Vzkříšení Krista na Krvi
Přejezd vlakem z Moskvy do Petrohradu.

Vlaky Sapsan nasazené na trati Moskva – Petrohrad dosahují rychlosti až 250 kilometrů za hodinu a představují to nejmodernější, co můžete na ruských kolejích vidět. Cesta vlakem trvá cca 4 hodiny. Po příjezdu následuje ubytování v hotelu.

V podvečer se vydáme na příjemnou procházku po Něvském prospektu, hlavní petrohradské tepně, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov. Během prohlídky navštívíme Kazaňskou katedrálu z počátku 19. století, kterou obepíná nádherná kolonáda. V katedrále probíhá nepřetržitá bohoslužba a je v ní skryta vzácná ikona Matky Boží Kazaňské. Dále se přesuneme ke starému kupeckému dvoru Gostinyj dvor a navštívíme také pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi stojící na Gribojedově kanále.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Dostoevsky Hotel ***

5. DEN – Naši cestovatelé na projížďce po Něvě právě minuli Zimní palác
Dnešní den věnujeme procházce městem a nejvýznamnějším petrohradským pamětihodnostem, v čele se Zimním palácem ukrývajícím slavnou obrazárnu Ermitáž.

Ráno se vydáme ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě. Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem. Zájemci budou moci navštívit jednu z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodneme prozkoumat.

V odpoledních hodinách se podíváme ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Zájemci se na závěr dne budou moci vydat na plavbu lodí po petrohradských kanálech, konkrétně po Gribojedově kanále, kanále řeky Mojky a řece Něvě.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Dostoevsky Hotel ***

6. DEN – Průvodce Ondra vypráví našim cestovatelům v Petrodvorcích příběhy carské rodiny
Dnes uvidíme hrobky ruských carů v katedrále a také poplujeme rychlolodí do Petrodvorců, „ruského Versailles“.

Ráno se vydáme k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města. V průběhu staletí sloužila nejrůznějším účelům, dnes je součástí komplexu Historického muzea. Půjdeme společně přes Strelku Vasiljevského ostrova ke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka celé vyvražděné rodiny posledního ruského cara Mikuláše II.

Odpoledne nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“. Zde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého, někdejší carská rezidence, na jejíž výstavbě se podíleli umělci a řemeslníci z celé Evropy. Jistě neodoláme procházce po zámeckém parku. Pro něj je charakteristické zejména velké množství fontán, celkem byste jich tady napočítali na 170. Dechberoucí je pak zejména tzv. Velká kaskáda – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav.

Po návratu možnost individuálního programu a ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Dostoevsky Hotel ***

7. DEN – Průvodce Ondra a naši cestovatelé před Památníkem obránců Leningradu
Ráno si v závislosti na čase odletu prohlédneme Památník obránců Leningradu na Moskevském prospektu, tvořený 34 majestátními bronzovými sochami hrdinů.

V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

Hotel Vera

Petrohrad, Rusko
8.8.-11.8.2019 , Snídaně

10 200 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 3,


VÝLET DO PETROHRADU NA 4 DNI

Petrohrad, Rusko
15.8.-18.8.2019 , Snídaně

18 312 Kč

Doprava: Letecky ()


Arium Hotel

Moskva, Rusko
30.8.-2.9.2019 , Snídaně

13 060 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 4,


Petro Palace

Petrohrad, Rusko
18.11.-22.11.2019 , Snídaně

17 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.7 z 10
Hotel na mapě


National, A Luxury Collection Hotel, Moscow

Moskva, Rusko
28.12.-30.12.2019 , Snídaně

25 890 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Park Inn by Radisson Pribaltiskaya, Rusko-Petrohrad

Petrohrad, Rusko
2.1.-5.1.2020 , Bez stravy

32 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Grand Hotel Emerald

Petrohrad, Rusko
6.2.-9.2.2020 , Snídaně

14 590 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Ararat Park Hyatt Moscow

Moskva, Rusko
5.3.-8.3.2020 , Snídaně

32 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Metropol

Moskva, Rusko
29.3.-31.3.2020 , Snídaně

20 890 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Dostoevsky

Petrohrad, Rusko
27.4.-1.5.2020 , Snídaně

15 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Author Boutique Hotel

Petrohrad, Rusko
8.5.-12.5.2020 , Snídaně

20 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Intercontinental Moscow – Tverskaya

Moskva, Rusko
15.5.-17.5.2020 , Snídaně

18 890 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Savoy Moscow

Moskva, Rusko
17.5.-21.5.2020 , Snídaně

34 190 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Radisson Royal St.petersburg

Petrohrad, Rusko
2.6.-6.6.2020 , Snídaně

23 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Astoria

Petrohrad, Rusko
18.6.-20.6.2020 , Snídaně

30 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Řecko, Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajina, Rusko, Gruzie Z Pireu Na Lodi Azamara Journey, Plavba S Bonusem – 394033443

18.7.-1.8.2020 , All Inclusive

131 400 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 5,